Piłkarzy ręcznych Gwardii czeka dużo pracy

Listopad i pierwsza połowa grudnia to intensywny czas dla naszych szczypiornistów. W tym czasie Gwardia Opole ma do rozegrania aż 10 meczów.

Nasi zawodnicy mieli trochę odpoczynku, bo od ich ostatniego meczu minęło dwa i pół tygodnia. Przerwa już się jednak skończyła. W niedzielę 3 listopada zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a plan na kolejne dni jest mocno napięty. Jego najważniejszymi punktami będą mecze eliminacji III rundy Pucharu EHF. Los tak chciał, że Gwardia nie trafiła na żadnego rywala z zagranicy, a na inny polski zespół – Azoty Puławy.

Pierwszy mecz odbędzie się w Opolu w niedzielę 17 listopada (początek o godz. 19.00), a rewanż sześć dni później w Puławach. Jeśli podopieczni trenera Rafała Kuptela okażą się lepsi w tym dwumeczu, to awansują do fazy grupowej. W niej byłaby okazja na spotkanie z niezwykle markowymi zespołami z: Niemiec, Hiszpanii, Francji czy Danii. Mecze fazy grupowej odbędą się w lutym i marcu 2020 roku.

Nim jednak dojdzie do starć w Pucharze EHF w planie są dwa mecze ligowe: w piątek 8 listopada (godz. 19.00) w Stegu Arenie opolanie zmierzą się z Chrobrym Głogów, a przed zmaganiami pucharowymi będzie starcie z Azotami w Puławach w ramach walki o ligowe punkty (środa 13 listopada).

Na listopad zaplanowane są ponadto jeszcze dwa mecze ligowe. Z Piotrkowianinem Piotrków u siebie w środę 20 listopada (godz. 20.00) i ze Stalą Mielec na wyjeździe 30 listopada.

To nie koniec intensywnego okresu. W pierwszej połowie grudnia w planie są jeszcze trzy kolejki PGNiG Superligi. Gwardia zagra z: Pogonią Szczecin na wyjeździe, Górnikiem Zabrze u siebie i Vive Kielce na wyjeździe. Ten ostatni mecz to starcie 17. kolejki, a ta planowana jest na weekend 14/15 grudnia.

Po niej nastąpi trwająca półtora miesiąca przerwa w rozgrywkach krajowej elity szczypiornistów.

Najnowsze artykuły