Plac Kopernika w ten weekend opanowali strażacy z całej Polski

Mundurowi z całego kraju mierzą się w zawodach Opole Toughest Firefighter, ale nie brakuje także atrakcji dla całych rodzin. Śmiałkowie będą mogli sprawdzić swoją siłę i sprawność na torze w kategorii Open.

Na święto naszego miasta zjechali do nas najtwardsi z najtwardszych strażaków. Wszystko po to, żeby rywalizować ze sobą w najbardziej wymagających konkurencjach: wejście na wieżę i wciąganie pakietu wężowego, bieg i przeciąganie węża pożarniczego czy ewakuacja poszkodowanego. Rozegrane zostaną konkurencje indywidualne, tandemy, sztafety.

Celem zawodów jest przybliżenie publiczności codziennych trudów pracy strażaków, dlatego konkurencje będą odzwierciedlały czynności, które są wykonywane przez ratowników podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Zawodom będą towarzyszyły liczne atrakcje: piknik strażacki w tym gry i konkursy dla najmłodszych, dmuchaniec, ścianka wspinaczkowa, pokaz wozów bojowych, możliwość wejścia do zadymionego pokoju i wiele innych

Każdy widz, który pojawi się na imprezie, bez względu na wiek, będzie mógł zbliżyć się do zawodu strażaka i spróbować swoich sił w różnych dziadzinach pożarniczych.