Po inauguracji ITAKA Areny 4 kiboli usłyszało zarzuty
Dwóch Polaków i dwóch Niemców zostało zatrzymanych przez policję podczas piątkowej inauguracji ITAKA Areny, przed sądem odpowiedzą z wolnej stopy.
– Dwie osoby usłyszały zarzut posiadania narkotyków, jedna została zatrzymana za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, jedna za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, czyli za wniesienie na stadion materiałów pirotechnicznych – informuje oficer prasowy KMP w Opolu asp. Przemysław Kędzior.
Po usłyszeniu zarzutów wszystkie te osoby zostały wypuszczone do domu. Policja przygotowuje wobec nich wnioski do sądu. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, za rękoczyny z policją również. Wymiar karty za złamanie zasad bezpieczeństwa na imprezach masowych przewiduje do 5 lat więzienia.

![Itaka Arena kończy roczek [zdjęcia] WhatsApp Image 2026-03-21 at 15.51.17(1)](https://czasnaopole.pl/wp-content/uploads/2026/03/xWhatsApp-Image-2026-03-21-at-15.51.171-150x150.jpeg.pagespeed.ic.w6Jf7iPRy1.jpg)






