Początek listopada pełen koncertów w filharmonii

Pierwsze dni na początku listopada w opolskiej filharmonii także zapowiadają się niezwykle ciekawie. W niespełna tydzień będzie można posłuchać i zobaczyć tam cztery jakże różne i ciekawe wydarzenia.

Omawiany okres rozpocznie się 5 listopada o godz. 19 wernisażem wystawy Mariana Solisza. Artysta tym razem zaprezentuje swoje wielkoformatowe obrazy z cyklu „Bez tytułu”

Kolejnego dnia o godz. 19.30 rozpocznie się koncert „Legendy Jazzu – Zaduszki Jazzowe”. To kontynuacja corocznego wydarzenia umożliwiająca dochowanie jazzowej tradycji, podczas których jazzmani wyrażają uznanie zmarłym Kolegom. Wieczór z The Karpeta Jazz Brothers to wyjątkowy czas, przepełniony bogatymi brzmieniami starannie wyselekcjonowanego repertuaru. W programie autorskie aranżacje utworów legendarnych muzyków takich jak: Ella Fitzgerald, Nat King Cole, B.B. King czy Ennio Moricone.

Niedziela z kolei należeć będzie do najmłodszych. Wówczas to filharmonia zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami i opiekunami na koncert z cyklu Filharmonicy Dzieciom… Tym razem „Bajka o strachliwym Janku” przygotowana przez Muzyków Seniorów FO.

Natomiast 12 listopada filharmonia zaprasza na spotkanie z muzyką kameralną. Przed publicznością zaprezentuje się Erlendis Quartet, który w niecałe pięć lat od swojego powstania został najczęściej nagradzanym zespołem tego typu w historii.

– Uznanie zdobył poprzez istotne laury konkursowe oraz liczne koncerty na całym świecie. Recenzje podkreślają wręcz telepatyczne porozumienie zespołu, ich unikalną muzykalność oraz emocjonalność artystycznych kreacji – zachwala Michał Grocholski kierownik działu Organizacji i Promocji w FO.