Podejrzani o posiadanie i handel narkotykami w rękach opolskiej policji

3 podejrzanych o związek z przestępczością narkotykową zostało zatrzymanych przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Mężczyźni w wieku od 19 do 24 lat usłyszeli między innymi zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz odpłatnego ich udzielania.

20 czerwca w godzinach porannych do mieszkania przy jednej z ulic Opola weszli kryminalni z komendy miejskiej. Na miejscu zgodnie z ich informacjami znajdowały się osoby zamieszane w przestępczość narkotykową – relacjonuje mł. asp. Przemysław Kędzior z KMP w Opolu.

W mieszkaniu należącym do 24-latka policjanci zabezpieczyli blisko 150 gramów narkotyków. Zabezpieczone substancję to 3-CMC, amfetamina oraz marihuana.

24-latek usłyszał 3 zarzuty związane z posiadaniem narkotyków w znacznej ilości oraz udzielaniem środków odurzających. 20-latkowi policjanci przedstawili dwa zarzuty dotyczące handlu narkotykami, a 19-latkowi zarzut posiadania środków odurzających.

Decyzją sądu, 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przestępstwa o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia. Wobec 20-latka został zastosowany dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z innymi podejrzanymi. 20-latkowi również grozi do 10 lat więzienia. Natomiast 19-latkowi za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

fot. KMP Opole

Najnowsze artykuły