Pół miliona od Opola na przedszkole w Żelaznej

W miejscowości Żelazna w gminie Dąbrowa, w budynku po byłym gimnazjum, powstanie nowoczesne przedszkole. Wartość inwestycji to prawie pół miliona złotych, które gmina otrzyma od miasta Opola.

– To efekt porozumienia z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim za co w imieniu swoim, naszych milusińskich i ich rodziców jestem wdzięczna – powiedziała wójt gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowska-Jarek. – Powstanie nowoczesne przedszkole, które wraz z funkcjonującym od stycznia tego roku w obiekcie żłobkiem, stanowić będzie nowoczesny obiekt oświatowy.

– Jako sąsiedzi musimy sobie pomagać. Cieszę się, że mogliśmy to zrobić – dodał prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Prace remontowo-budowlane już trwają. Przebudowane i zabudowane zostaną ściany działowe, wykonany tynk wewnętrzny, pomalowane ściany i sufit, na ścianach i podłogach położone zostaną płytki, wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa, instalacja elektryczna, wykonane oddymianie i wizualna kontrola dostępu. W zakresie prac przewidziano instalację grzewczą, wodociągową, kanalizacyjną i hydrantową.

Na ten moment placówka mieści się w wynajmowanym budynku mieszkalnym, za który gmina ponosi koszty dzierżawy.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły