Policja nakłada mandaty za łamanie zakazu zgromadzeń i przemieszczania się

W miniony weekend funkcjonariusze policji nałożyli w Opolu 31 mandatów karnych w związku z łamaniem zakazu dotyczącego zgromadzeń.

Początkowo policjanci kontrolowali jedynie osoby objęte kwarantanną, ale po wejściu nowych przepisów dostali kolejne zadania. Sprawdzają już nie tyko czy osoby, które wysłane zostały na kwarantannę przestrzegają jej zasad, ale także to, czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych.

Podczas pierwszego kwietniowego weekendu zdarzało się, że mieszkańcy przemierzali całe miasto po to, żeby pobiegać, pospacerować czy po prostu skorzystać z pięknej pogody. Pamiętać należy, że w związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju, wydany został zakaz gromadzenia się w miejscach publicznych. 

Trzy z tych mandatów dotyczyły wędkarzy, którzy ukarani zostali przez funkcjonariuszy z sezonowego ogniwa wodnego. Patrolowali oni akweny łodzią i dostrzegli łamiących przepisy mężczyzn.

Mandaty w wysokości do 500 złotych nakładane były również na terenie powiatu opolskiego. W sumie w powiatach miejskim i grodzkim nałożono ich 67 i skierowano 5 wniosków do sądu w związku z odmową przyjęcia mandatu. 

Przypominamy, że dla bezpieczeństwa wszyscy, którzy nie muszą opuszczać domów, powinni w nich zostać.

Najnowsze artykuły