Policja podsumowała długi weekend

Za nami, kolejny w tym roku, długi weekend. Niestety na drogach nie był wolny od wypadków. Od środy 29 maja do niedzieli  2 czerwca w naszym województwie doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych. Zatrzymano też 43 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

– Na głównych trasach Opolszczyzny można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Policjanci z wydziału ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem osób, podróżujących po drogach Opolszczyzny. Wszyscy funkcjonariusze zwracali uwagę m.in na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli drogowych mundurowi sprawdzali również, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa, a czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób – relacjonuje Ewelina Karpińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i dodaje, że podczas długiego weekendu, na terenie całego województwa, odbyło się również bardzo wiele imprez artystycznych i wydarzeń kulturalnych. Wszędzie tam nie zabrakło opolskich funkcjonariuszy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem. Wszystko po to, aby uczestnicy tych wydarzeń czuli się bezpiecznie.

Policja nieustannie apeluje o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypomina wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym i rowerzystom, że bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od nas samych i decyzji, które podejmujemy.

Najnowsze artykuły