Policja w walce z COVID-19

Policja zorganizowała i rozstrzygnęła dwa konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych zatytułowane “Policja w walce z COVID-19”. Świetnie poradzili sobie w nich uczniowie z naszego miasta.

W pierwszym uczestnicy mogli wyrazić się w formie plastycznej, drugi skierowany był do klas mundurowych, w którym młodzież miała szansę wypowiedzieć się literacko. Komisja konkursowa wyłoniła po trzy najlepsze prace w kategorii literackiej i plastycznej przyznając dodatkowo jedno wyróżnienie w kategorii literackiej i dwa w plastycznej.

Konkursy skierowane były do uczniów szkół ponadpodstawowych na Opolszczyźnie. Pierwszy polegał na zaprojektowaniu plakatu “Policja w walce z COVID-19”. Z jednej strony miał skupić uwagę odbiorcy oraz pokazać pracę policjantów. Z drugiej, promować odpowiedzialne postawy w walce z epidemią i zachęcać do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w powstrzymywaniu pandemii.

Konkurs plastyczny:

  1. Jagoda Samek (Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu)
  2. Dawid Bednarski (Publiczne Technikum Nr 6 im. Papieża Jana Pawła II w Opolu)
  3. Daniel Miś (Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu)

Wyróżnienia: Wiktorii Gajda (Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. M. Kopernika w Opolu), Monika Bielecka (Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu).

Dla klas szkół średnich o profilu mundurowym przygotowano osobny konkurs. Temat był ten sam, jednak forma wyrazu inna. Uczniom “mundurówek” zaproponowano pracę literacką. W dowolnej formie literackiej (komiks, wiersz, opowiadanie czy scenariusz teatralny) mogli opisać swoje uczucia i przemyślenia związane z epidemią.

Konkurs literacki:

  1. Grzegorz Mładejowski (Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku)
  2. Julia Lewandowska (Zespól Szkół im. J. Warszewicza w Prószkowie)
  3. Klaudia Wolańska (Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku)

Wyróżnienie: Wiktoria Woźna (Zespół Szkół im J. Warszewicza w Prószkowie)

 

Na zdjęciu zwycięska praca w konkursie plastycznym autorstwa Jagody Samek z Opola

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły