Policjanci z Opola przechwycili pół kilograma narkotyków

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Komisariatu II Policji w Opolu, na czarny rynek nie trafią narkotyki warte blisko 20 tysięcy złotych. W związku ze sprawą zatrzymano 18-letniego mieszkańca powiatu opolskiego.

Kryminalni najpierw zdobyli informację o mężczyźnie, który miał przechowywać w mieszkaniu dużą ilość narkotyków. Funkcjonariusze podczas pracy nad sprawą ustalili tożsamość podejrzewanego oraz adres w Opolu, pod którym miał wynajmować mieszkanie. Po obserwacji i zdobyciu materiału dowodowego podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

Podczas przeszukania mieszkania, kryminalni ujawnili w szufladzie w jednym z pomieszczeń susz roślinny i biały proszek zabezpieczone w woreczkach strunowych. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że to marihuana i amfetamina. Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli ponad 600 gramów narkotyków, a ich czarnorynkowa wartość wynosi około 20 tysięcy złotych.

Decyzją sądu mężczyzna trafił już do aresztu na dwa miesiące. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia