Policjant z Opola napisał najlepszy kryminał 2019 roku

Aleksander Sowa nagrodę otrzymał za książkę ,,Gwiazda Oriona”. To kolejne wyróżnienie dla autora popularnych kryminałów.

Sowa, który niedawno otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Opola za debiut kulturalny roku, zyskał uznanie czytelników w plebiscycie „Książki Roku”. Organizuje go od jedenastu lat portal www.granice.pl i to najstarszy internetowy konkurs tego typu w Polsce. Spośród wszystkich kryminałów rywalizujących w tegorocznej edycji, najwięcej głosów internautów zdobyły ,,Gwiazdy Oriona”, autorstwa Sowy.

Czytelnicy oddali łącznie ponad 75 tysięcy głosów, a najwięcej najnowszy kryminał mieszkańca Opola. To nie pierwsze wyróżnienie dla „Gwiazdy Oriona”, która wcześniej została nagrodzona tytułem „Najlepsza książka na lato 2019 roku” oraz „Najlepszy kryminał na lato 2019 roku”.

Sowa zadebiutował jako pisarz w 2005 roku poradnikiem motoryzacyjnym. W 2006 ukazała się z kolei jego pierwsza powieść – „Umrzeć w deszczu”. Do tej pory wydał 28 książek i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy niezależnych w Polsce. Opolanin jest w Polsce prekursorem samodzielnego wydawania własnych książek.

W jego „dorobku” są powieści obyczajowe, poradniki selfpublishingu i motoryzacyjne czy też dotyczących awiacji. Najbardziej znany jest jednak jako autor powieści kryminalnych. Jego seria – ,,Era Wodnika”, ,,Punkt Barana” i ,,Gwiazdy Oriona” opowiada o losach policjanta Emila Stompora. Seria cieszy się dużym uznaniem czytelników, o czym świadczy m.in. wygrany plebiscyt portalu Granice.pl.

Na co dzień sierż. sztab. Aleksander Sowa służbę w policji pełni od 2012 roku w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

Fot. KM Policji w Opolu

Najnowsze artykuły