Znamy prawie cały „rozkład jazdy” na Piastonalia 2022. Będzie się działo

Piastonalia w tym roku odbędą się w daniach 16-21 maja. Najpierw w ramach Uniwersytetu, następnie Politechniki. Program zapowiada się bardzo interesująco, a w jego skład wchodzą koncerty, kino plenerowe, samochodowe, rajd motocyklowy oraz różnego rodzaju wydarzenia sportowe.

Głównym punktem programu są oczywiście koncerty. Na pierwszy ogień zaplanowano wieczór klubowy. 17 maja na kampusie UO wystąpią Jarecky, Baranovski i Vito Bambino. Kolejnego wieczoru w tym samym miejscu zaprezentują się z kolei  Z.B.U.K.U, donGURALesko i Guzior. Następnego dnia czyli 19 maja na błoniach PO także królował będzie hip hop, a wystąpią Tede, Paluch i Smolasty, a jako suport Zaczarowany Dorożkarz. W piątek natomiast pojawią się tam popularne zespoły rockowe: Big Cyc, Happysad oraz Nocny Kochanek. Warto mieć na uwadze, iż w międzyczasie na publiczność czeka wiele niespodzianek: jak choćby konkursy z nagrodami (w tym pobyt w Chorwacji). Warto także dodać, iż na terenie kampusu stanie wesołe miasteczko.

Piastonalia to także zaplanowana na środę 18 maja barwna Żakinada, czyli korowód przebranych studentów z pierwszego kampusu politechniki na ul. Mikołajczyka przez kampus Uniwersytetu Opolskiego po przystań na Odrze, gdzie studenci odbiorą klucze od miasta. Tam na nich czeka widowiskowy wyścig smoczych łodzi, a wieczorem kino plenerowe: przy Łączniku na pierwszym kampusie będzie można zobaczyć polski film (z angielskimi napisami dla zagranicznych studentów) „Każdy ma swoje lato”.

Nie zabraknie także sportu. Skoro Piastonalia to jeśli turniej piłki nożnej na orliku to i Orlikonalia. Zmagania z udziałem sześciu drużyn odbędą się 16 maja od godz. 11 na boisku Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Czaplaka. Kolejnego dnia o tej samej porze rozpocznie się… Niechcic Towerruning.

Nowością wśród piastonaliowych atrakcji będą zaplanowane na sobotę 21 maja zawody esportowe, mianowicie mistrzostwa w League of Legends. Tego dnia również odbędzie się rajd motocyklowy z rektorem Politechniki Opolskiej. Start o godz. 11 z drugiego kampusu, tym razem trasa będzie biegła po historycznych, zapomnianych miejscach na Opolszczyźnie. Ten czas zakończy kino samochodowe na drugim kampusie z pokazem najlepszego polskiego filmu minionego roku pt. „Moje wspaniałe życie”.