Pomnik „Kory” przygotowany do oficjalnego odsłonięcia

Jest z brązu a konkretnie ze spiżu. Zaprojektował ją profesor Marian Molenda a wykonała firma z Opola Art Odlew. Od dziś wita mieszkańców miasta i gości. Mowa o pomniku Olgi „Kory” Sipowicz, który dziś stanął na Placu „Kory” w pobliżu Dworca Głównego w Opolu. Ważąca 170 kilogramów rzeźba z podstawą, na której znajduje się fragment słynnego przeboju grupy Maanam „Kocham Cię kochanie moje” zostanie oficjalnie odsłonięty 5 czerwca.

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 30-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, społecznymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły