Pomoc humanitarna z Opola do Iwano-Frankiwska

Sytuacja w Ukrainie staje się coraz trudniejsza. Codzienne naloty niszczą tamtejszą infrastrukturę, co sprawia, że miliony mieszkańców nie mają dostępu do prądu, gazu i ogrzewania. A zima coraz bliżej.

W obliczu kolejnych rosyjskich ataków rakietowych, Opole po raz kolejny postanowiło wspomóc naszych ukraińskich przyjaciół i przygotowało transport z pomocą humanitarną dla Iwano-Frankiwska. To będzie kolejny transport humanitarny, który trafi za naszą wschodnią granicę. Do Iwano-Frankiwska regularnie są zawożone  najpotrzebniejsze artykuły. Wśród nich były tony darów w postaci żywności, w tym żywności dla dzieci i niemowląt, środków medycznych, kosmetyków, artykułów dziecięcych, materacy, odzieży, sprzętów kuchennych przekazaliśmy również agregaty prądotwórcze, baterie, przedłużacze, pulsoksymetry, sól do uzdatniania wody i wiele innych.

W najbliższym transporcie, który pojedzie do Iwano-Frankiwska na początku przyszłego tygodnia, w darach znajdzie się to wszystko, czego teraz najbardziej potrzeba w obliczu zbliżającej się zimy, spadku temperatury i opadów śniegu, czyli agregaty prądotwórcze, pilarki, grzałki, grzejniki, karimaty, koce i śpiwory.

Zakres tej pomocy został uprzednio uzgodniony z władzami Iwano-Frankiwska. Opole za niezbędne artykuły zapłaciło 150 000 zł. Łącznie w tym roku miasto przeznaczyło na pomoc z własnych środków 300 000 zł. Ponadto w pomoc dla Iwano-Frankiwska włączyły się również nasze miasta partnerskie: Ingolstadt, Mülheim an der Ruhr, Grasse, Székesfehérvár, Carrara.

 

Najnowsze artykuły