Pomysł na weekend! ZOO w Opolu otwarte!

Opolski ogród zoologiczny otworzył bramy. Na zwiedzających czekają jego podopieczni, a ZOO się zmienia. Aktualnie trwa budowa wybiegu dla lwów i tygrysów.

Po okresie zamknięcia wywołanego epidemią koronawirusa Opolanie i turyści ponownie mogą podziwiać najpiękniejsze ZOO w Polsce. Od 1 czerwca można to zrobić od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 18:00, a zwiedzać można jeszcze godzinę po zamknięciu (będąc na jego terenie).

Oczywiście wciąż obowiązują obostrzenia. Ze względów sanitarnych niedostępne pozostają dlatego: wnętrza pawilonów, woliery przechodnie, wyspa lemurów, mini zoo, place zabaw i park linowy. Poza tym nie działa usługa wypożyczania drewnianych wózków. Nie ma też pokazów treningu medycznego i karmienia zwierząt.

Co więcej podczas pobytu na terenie ZOO należy przestrzegać kilku reguł. Trzeba mieć założoną maskę zakrywającą nos i usta, zachować dystans co najmniej 2 metrów od innych zwiedzających, unikać większych skupisk ludzkich i nie kontaktować się z opiekunami zwierząt.

W naszym ogrodzie, który jest jedną z perełek i wizytówek miasta, mieszka wiele zwierząt, ale nie ma jeszcze króla zwierząt. To niebawem się zmieni. Dzięki budowie nowoczesnego pawilonu z wybiegiem lwy i tygrysy będą ozdobą ogrodu już w przyszłym roku. Ponad 2 tys m2 wybiegów, sztuczny basen i rzeka oraz przestronne pomieszczenia dla dzikich kotów i fantastyczne warunki do obserwacji zwierząt. To będzie najpiękniejszy i jeden z największych pawilonów lwów i tygrysów w Europie!

Najnowsze artykuły