Popis opolskich lalkarzy w Ingolstadt [ZDJĘCIA]

Ekipa Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w tym tygodniu gościła w Ingolstad – mieście partnerskim Opola, do którego przyjechała na zaproszenie Stadttheater Ingolstadt – organizatora festiwalu 39. Bawarskie Dni Teatru.

Zagrali spektakl „Szkice z Becketta”, w którym udział biorą dwaj nestorzy OTLiA: Andrzej Mikosza i Andrzej Szymański. Spektakl miał premierę w 2022 roku i powstał z okazji jubileuszu 40-lecia pracy obydwu Andrzejów.

Podczas prezentacji w Ingolstad aktorzy dali z siebie wszystko, a ich piękna gra aktorska i animacja lalkami na najwyższym poziomie spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem publiczności. I co bardzo ucieszyło opolską ekipę – na spektaklu obecni byli przedstawiciele mniejszości polskiej, z którymi aktorzy spotkali się po spektaklu, a rozmowom nie było końca.

Spektakl obejrzeli także różni dyrektorzy międzynarodowych festiwali. Miejmy nadzieję, że wyjazd do miasta partnerskiego Ingolstadt rozpocznie cykl zaproszeń OTLiA do kolejnych europejskich miejscowości.

Zdjęcia Sandra Waluś

Najnowsze artykuły