Porażki młodzieży Odry i Unii

W ogólnopolskich rozgrywkach CLJ nasze miasto reprezentują trzy drużyny. Dwie ekipy piłkarzy Odry oraz jedna piłkarek Unii. Niestety, w ten weekend wszystkie wysoko przegrały.

Rywalizujący w grupie C kategorii do lat 17 niebiesko-czerwoni przegrali w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem 1-5, a honorowego gola dla opolan zdobył Szymon Szkliński tuż po zmianie stron. Miejscowi mieli już wówczas cztery gole przewagi i było „po zawodach”.

Ich młodsi koledzy z klubu z kolei podejmowali rówieśników ze Śląska Wrocław i przegrali w takim samym stosunku. W ich przypadku jednak to oni wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Dominika Kołodzieja w 49 minucie spotkania. Przyjezdni jednak mocno się zmobilizowali i na przestrzeni kwadransa nie tylko wyrównali, ale i „odskoczyli” na 4-1, a później jeszcze skorygowali wynik.

Piłkarki z Opola, w ramach grupy południowej U17, grały natomiast w podkrakowskich Mogilanach z Football Wizards i poległy 2-6. Nieco przy tym pomogły miejscowym, bo zanotowały aż dwa trafienia samobójcze. Z drugiej strony działo się to w czasie gdy ich rywalki miały już sporą przewagę na tablicy wyników. W końcówce rozmiary porażki zmniejszyły jednak Magdalena Studnicka i Wiktoria Stącel.