Pościgają się śpiewająco

Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki, jak nakazuje tradycja, towarzyszyć będzie impreza organizowana przez Automobilklub Opolski. W niedzielę 2 czerwca kierowcy zmierzą się w Super Sprincie Festiwalowym.

Przez wiele lat, w których organizowany był Rajd Festiwalowy, przewinęło się przez niego wielu świetnych kierowców jak choćby: Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Marek Gieruszczak czy reprezentant naszego województwa Paweł Dytko z Nysy. W zmaganiach startowały również gwiazdy estrady jak choćby Michał Wiśniewski czy świetny za kółkiem Andrzej Dąbrowski.

W tym roku impreza będzie miała formę sprintu. Zaplanowana jest na niedzielę 2 czerwca. Odbędzie się w okolicach ronda im. gen. Rozwadowskiego, a więc przy węźle Obwodnicy Południowej i ul. Wrocławskiej w pobliżu Centrum Handlowego “Karolinka” oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. To miejsce znane z kilku ostatnich edycji Rajdu Festiwalowego. Sportowa rywalizacja czyli próba sprawnościowa na nawierzchni asfaltowej będzie miała długość 1850 metrów. Każdy z uczestników zaliczy taką próbę cztery razy. Pierwsza załoga wyruszy na trasę o godz. 12.00. Na godz. 17.30 planowane jest natomiast rozdanie nagród. Odbędzie się ono na terenie nieodległego Parku Naukowo-Technologicznego. Tam zlokalizowana będzie baza tegorocznej imprezy, a w niej biuro zawodów.

W związku z imprezą w pierwszą niedzielę czerwca należy się spodziewać utrudnień w ruchu w okolicach ronda Rozwadowskiego oraz na ul. Wrocławskiej i Obwodnicy Południowej.

 

Najnowsze artykuły