Potrzebujesz transportu na szczepienie? Zadzwoń na infolinię

Miasto Opole uruchamia 2 numery telefonów infolinii, pod którymi będzie można zamówić transport na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Osoby dzwoniące uzyskają także informację o szczepieniach na terenie Miasta Opola. Infolinia dedykowana jest jednak przede ważkim mieszkańcom Opola, którzy mają już umówione terminy szczepień i potrzebują transportu.

Od czwartku 21 stycznia w godzinach od 8.00 do 18.00 dyżurować będą dwa numery telefonów:  504 900 147 oraz 532 316 606, pod którymi można będzie zamówić transport.

Aby usprawnić ten proces osoby dzwoniące na infolinię proszone są o przygotowanie podstawowych informacji takich jak: data i godzina umówionej wizyty na szczepienie w wybranym punkcie szczepień na terenie miasta Opola. Poza tym przyjmujący zgłoszenie na transport przeprowadzi z osobą krótki wywiad w celu zweryfikowania uprawnień do korzystania z bezpłatnego przewozu do punktu szczepień.

Pamiętajmy, że do skorzystania z darmowego dowozu do punktu szczepień uprawnione są osoby niepełnosprawne, czyli  posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami. Z transportu skorzystać mogą także osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień;

Miasto Opole uruchomiło także adres mailowy, transportcovid@um.opole.pl, pod którym można zamawiać transport do punktów szczepień.