Powstają filary w Opolskim Parku Sportu

Kilka miesięcy temu stał Cieplak, kilka tygodni temu wmurowano kamień węgielny pod budowę Opolskiego Parku Sportu, a teraz rozpoczęła się operacja „filar”. Budowlańcy stawiają słupy, które podtrzymywać będą konstrukcję hali i podwieszaną bieżnię.

Wielofunkcyjna i bardzo nowoczesna hala pomieści pełnowymiarowe boisko do sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna) i niewielką trybunę. Innowacją będzie umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżna lekkoatletyczna. Wewnątrz stanie także ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów oraz znajdą się sale do squasha i sportów walki wraz z zapleczem sanitarno-sportowym.

Zagospodarowany zostanie także teren przylegający do hali od sklepu Lidl aż do budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 9. Będą na nim dwa boiska: Orlik ze sztuczną nawierzchnią z trybunami oraz otwarte betonowe.

Znajdziemy tam także strefę do wyczynowej jazdy na rolkach i rowerach (tzw. pumptrack), siłownie zewnętrzne oraz kreatywny plac zabaw. Jedno z boisk zimą zamieniać się będzie w lodowisko. Centrum połączone zostanie ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej.

Obiekt ma być gotowy do końca 2021 roku.

Najnowsze artykuły