Powtórzył sukces dziadka. Woryna zdobywcą Złotego Kasku

Na opolskim torze żużlowcy walczyli o jedno z najbardziej prestiżowych trofeów w kraju, czyli o Złoty Kask. Silnie obsadzony turniej wygrał Kacper Woryna.

Woryna, który od tego sezonu reprezentuje barwy klubu z Lublina, był bliski kompletu punktów, a zawody przy Wschodniej zakończył z dorobkiem 14 „oczek”. Przegrał tylko w swoim pierwszym starcie z Grzegorzem Zengotą. W kolejnych czterech startach, wywodzący się z Rybnika zawodnik, był już bezbłędny i w pełni zasłużenie po raz pierwszy w karierze zdobył to trofeum. Tym samym Pan Kacper powtórzył wyczyn swojego dziadka Antoniego, który Złoty Kask wywalczył w 1971 roku.

Podium uzupełnili Dominik Kubera z Falubazu Zielona Góra i Piotr Pawlicki z Unii Leszno. Tuż za „pudłem” znalazł się 6-krotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Finałowy turniej o Złoty Kask odbył się w Opolu po raz piąty. Turniej ten to zarazem memoriał Jerzego Szczakiela.

Najnowsze artykuły