Powtórzył sukces dziadka. Woryna zdobywcą Złotego Kasku
Na opolskim torze żużlowcy walczyli o jedno z najbardziej prestiżowych trofeów w kraju, czyli o Złoty Kask. Silnie obsadzony turniej wygrał Kacper Woryna.
Woryna, który od tego sezonu reprezentuje barwy klubu z Lublina, był bliski kompletu punktów, a zawody przy Wschodniej zakończył z dorobkiem 14 „oczek”. Przegrał tylko w swoim pierwszym starcie z Grzegorzem Zengotą. W kolejnych czterech startach, wywodzący się z Rybnika zawodnik, był już bezbłędny i w pełni zasłużenie po raz pierwszy w karierze zdobył to trofeum. Tym samym Pan Kacper powtórzył wyczyn swojego dziadka Antoniego, który Złoty Kask wywalczył w 1971 roku.
Podium uzupełnili Dominik Kubera z Falubazu Zielona Góra i Piotr Pawlicki z Unii Leszno. Tuż za „pudłem” znalazł się 6-krotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.
Finałowy turniej o Złoty Kask odbył się w Opolu po raz piąty. Turniej ten to zarazem memoriał Jerzego Szczakiela.

![Historyczny sukces młodych bokserów OKB Odra Opole [ZDJĘCIA] IMG_6295](https://czasnaopole.pl/wp-content/uploads/2026/04/xIMG_6295-1-150x150.jpg.pagespeed.ic.5IItLj5L67.jpg)
