Pożegnanie kapitana, czyli 10 lat “Jankesa” w Opolu. Szykuje się niezapomniana ceremonia w Stegu Arenie

Rozegrał 305 meczów w barwach Gwardii Opole, dla której rzucił 980 bramek. Od wielu sezonów kapitan drużyny Mateusz Jankowski zakończy występy w naszym klubie. W sobotnim pojedynku, który będzie kończył tegoroczny sezon wyjdzie na parkiet w roli “gwardzisty” po raz ostatni. Z tej okazji klub przygotowuje specjalną uroczystość po zakończeniu spotkania z Unią Tarnów.

Mateusz Jankowski do Opola przyszedł w sezonie 2014/2015. Jest wychowankiem Truso Elbląg, a w swojej karierze na poziomie ekstraklasy występował w Piotrkowie Trybunalskim i Puławach. W reprezentacji Polski zadebiutował 5 czerwca 2010 w spotkaniu towarzyskim z Litwą (31:31), rzucając rywalom dwie bramki. W 2012 wystąpił w dwóch meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy w Danii (2014).

Debiutancki sezon w Opolu (2014/15) okazał się dla “Jankesa” bardzo udany, bowiem wraz z drużyną wywalczył awans do Superligi.  W  sezonie 2017/2018 zagrał w historycznych dla Opola rozgrywkach europejskiego Pucharu EHF, w których rzucił 19 bramek. Z kolei sezonie 2018/2019 wywalczył z drużyną brązowy medal Mistrzostw Polski (drugi w historii klubu), a zdobywając 120 bramek został nominowany do nagrody dla najlepszego obrotowego Superligi.

Jego 10 sezonów pobytu w barwach Gwardii zostanie uhonorowanych w sposób wyjątkowy. Ceremonia będzie miała także historyczny charakter. Jaki? Tego kibice dowiedzą się przychodząc na mecz przeciwko Unii Tarnów w sobotę, 11 maja o godzinie 18:00 w hali Stegu Arena. Oprócz tej uroczystości odbędzie się także pożegnanie z trzema innymi zawodnikami występującymi w Gwardii w ostatnich sezonach.

 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły