Poznaj opolskie legendy i tajemnice

Jak przystało na miasto z ponad 800-letnią historią także i Opole posiada swoje miejskie legendy i tajemnice. Zachęcamy do ich poznawania w formie rodzinnych wycieczek, które wystartują 26 czerwca.

Tę będą się rozpoczynać w każdą wakacyjną niedzielę w samo południe przed Wieżą Piastowską, a każdy spacer potrwa około godziny. Aby wziąć w nim udział należy się zapisać wysyłając zgłoszenie na adres: mantikora.opole@gmail.com lub telefonując pod numer: 502 974 486.

Oprowadzanie po mieście odbywać się będzie w coraz popularniejszej formie aktywności jaką jest LARP (live action role – playing), będącą formułą na pograniczu gry i sztuki, gdzie uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. Jest to szczególnie atrakcyjna forma dla rodzin z dziećmi.

Przewodnik z grupą (do 25 osób) zatrzyma się i opowie miejskie legendy w siedmiu następujących lokalizacjach: Wieża Piastowska – legenda Ofka i jej pierścień, Most Zamkowy – legenda Wodnik i Piast, Ratusz – legenda Córka Utopca, Kamienica Czynszowa – legenda Piernikarz, Plac św. Sebastiana – legenda Dżuma w mieście i kościół w karczmie, Ulica Osmańczyka – legenda Czarny pies, Zamek Górny – legenda Dzik księcia Władysława lub Zjawa w prochowni

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronach: www.opole.pl oraz www.mantikora.org.pl