Poznaj skład ECO UNI Opole na nowy sezon

Pierwszoligowe ECO UNI Opole ma już dopięty skład na sezon 2020/21. Jego autorem jest Nicola Vettori, który od 2018 roku jest trenerem opolskich siatkarek.

Wielkim hitem transferowym “Wilczyc” na pewno można nazwać sięgnięcie po Adriannę Adamek. Urodzona w 1998 roku siatkarka gra na pozycji libero i już w wieku 18 lat zadebiutowała w reprezentacji kraju, podczas Ligi Europejskiej. W ostatnim sezonie reprezentowała barwy ekstraklasowego BKS Bielsko-Biała.

O sile zespołu stanowić ma także Gabriela Makarowska, która w poprzednich rozgrywkach była jedną z najlepszych przyjmujących w całej pierwszej lidze. Wywalczyła także z Jokerem Świecie złoty medal rozgrywek. Siatkarką, która wzmocniła tę samą pozycję na boisku jest też Martyna Kłoda, która jest reprezentantką Polski w siatkówce plażowej.

Nowymi atakującymi w szeregach UNI są z kolei Oliwia Sieradzka oraz Monika Kacprzak. Pierwsza z nich w poprzednich rozgrywkach reprezentowała barwy beniaminka z Częstochowy, gdzie wywalczyła czwarte miejsce w pierwszej lidze. Druga z kolei to wychowanka warszawskiej Sparty, gdzie nabierała doświadczenia na boiskach ekstraklasowych. W ostatnim sezonie reprezentowała barwy KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego.

W barwach drużyny z Opola będą występowały jeszcze takie zawodniczki, jak: Adrianna Rybak (środkowa), Aleksandra Trojan (środkowa) oraz Daria Wąsik. Kontrakty o kolejny sezon przedłużyły z kolei: Marta Orzyłowska (środkowa), Kinga Stronias (przyjmująca), Gabriela Makarowska (rozgrywająca) oraz Marta Ciesiulewicz (przyjmująca).

Najnowsze artykuły