Praca w USK czeka na chętnych. Szpital proponuje spotkania informacyjne

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wychodzi z inicjatywą do osób chcących podjąć w nim pracę. Placówka proponuje comiesięczne spotkania online, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat warunków pracy i zasad zatrudnienia. Pierwsze zaplanowano 30 stycznia.

Spotkania będą organizowane przez platformę Teams w ostatnie poniedziałki miesiąca w godzinach od 10.00 do 11.00. Zainteresowani mogą dołączyć do niego w dowolnym momencie w ciągu wyznaczonej godziny. Połączenie jest możliwe ze smarfonów przez aplikację Teams, a z komputerów przez aplikację lub przeglądarkę. Ważne, żeby komputer był wyposażony w głośnik lub słuchawki i mikrofon.

Podczas godzinnego spotkania zainteresowani podjęciem pracy mogą uzyskać odpowiedzi na pytania związane z formami zatrudnienia, warunkami pracy i płacy, zasadami podnoszenia kwalifikacji czy innymi interesującymi ich zagadnieniami – tłumaczy Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik prasowy USK.

Obecnie szpital poszukuje pielęgniarek i pielęgniarzy, ratowniczek i ratowników medycznych, osób do pracy w zawodach technik elektroradiologii, technik sterylizacji oraz opiekunów medycznych. Oferowane są różnorodne formy zatrudnienia: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa kontraktowa.

– Proponujemy pracę w systemie zmianowym lub systemie dniówkowym, zgodnie z preferencjami kandydata do pracy – dodaje.

Dla pielęgniarek i pielęgniarzy mamy pracę w oddziałach i na Bloku Operacyjnym. Ratowniczki i ratowników medycznych zatrudnimy w SOR, ale też w oddziałach chorób wewnętrznych, chirurgii urazowo-ortopedycznej czy urologii. Technicy elektroradiologii pracują na bloku operacyjnym, w pracowniach Elektrofizjologii, Badań Hemodynamicznych oraz Echokardiografii w oddziale Kardiologii, a technicy sterylizacji – na Bloku Operacyjnym i w Centralnej Sterylizacji.

Opiekunowie medyczni są wsparciem dla personelu pielęgniarskiego w większości oddziałów. Pracę w tym charakterze mogą podjąć także studenci kierunków lekarskich czy nauk o zdrowiu, po drugim roku. To okazja do zdobywania doświadczenia w pracy z pacjentem jeszcze w trakcie nauki, która na pewno zaprocentuje po studiach.

Najnowsze artykuły