REKLAMA

REKLAMA

Prace na finiszu. Zobacz jak zmienia się ul. Oleska

W połowie listopada opolanie zaczną korzystać z wyremontowanej ul. Oleskiej. Prace mają się ku końcowi i już widać jak będzie wyglądała droga i jej okolice.

Prace na jednej z najważniejszych ulic miasta prowadzone są na dwóch odcinkach i kończy się ich trzeci etap. Wyremontowane zostaną fragmenty pomiędzy rondem im. Pileckiego do budynku Uniwersytetu Opolskiego oraz pomiędzy skrzyżowaniami: z ulicą Wodociągową oraz z ulicami Chabrów i Okulickiego.

Drogowcy ułożyli już asfalt na drodze oraz na części ścieżki rowerowej. Trwają też prace przy układaniu kostki na chodnikach. Wyremontowane jest za to skrzyżowanie z ul. Czaplaka, a prace dobiegają końca na parkingu przed stadionem piłkarskim. Przy cześci ulicy stoją już także nowe lampy oświetleniowe.

Na kostce bliżej ulicy – na niektórych fragmentach – wyznaczone będą miejsca postojowe dla samochodów. Kolejny pas ruchu to ścieżka rowerowa, która będzie ciągnęła się na całej długości ulicy. Wreszcie pieszym będzie służył nowy chodnik.

Przebudowa wiąże się z minimalnym zwężeniem ulicy oraz likwidacją zatoczek przy przystankach autobusowych między rondem im. Pileckiego, a ul. Batalionów Chłopskich. Autobusy będą się teraz zatrzymywać na jezdni. Zatoczki zachowano natomiast za wiaduktem w kierunku Chabrów i osiedla AK. Tam pobocze dawało takie możliwości.

Cały czas trwają wzmożone prace przy stacji Opole Wchód, gdzie powstaje centrum przesiadkowe. Przypomnijmy, że aby udrożnić ruch zbudowana będzie estakada oraz tunel w nasypie kolejowym tuż obok dworca. Poza tym będzie podwójne rondo, umożliwiające wyjazd z ulicy Katowickiej w stronę Oleskiej i Batalionów Chłopskich. W tym rejonie prace są podzielone na etapy, a mają się zakończyć pod koniec 2020 roku.

Najnowsze artykuły