Prace remontowe na ulicy Wrocławskiej od 11 czerwca. To kwestia minimalizacji utrudnień

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że jutro (4.06) przekaże plac budowy na ulicy Wrocławskiej. Pierwsze roboty mają się jednak rozpocząć po weekendzie.

– Wynika to z ustaleń z wykonawcą, który potrzebuje około dwóch tygodni aby wykonać pierwszą część prac, która polega na korekcie łuku oraz wymianie i korekcie krawężników na wyspie rozdziału na wysokości stacji benzynowej Shell – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik MZD. – Roboty ruszą 11 czerwca potrwają przez około dwóch tygodni, czyli do końca roku szkolnego. Jest to działanie, które nie będzie bardzo mocno wpływało na ruch. To szczególnie istotne w momencie, gdy jego natężenie będzie jeszcze na normalnym, wysokim poziomie. 

Dlatego prace, które będą wymagały od wykonawcy większej ingerencji w ruch kołowy będą prowadzone już w czasie wakacji. Mowa o sfrezowaniu nawierzchni oraz o układaniu masy bitumicznej. W pierwszym etapie takie działania zaplanowane są na odcinku od skrzyżowania z ulicami Partyzancką i Domańskiego w kierunku mostu na kanale Ulgi.

Cały remont obejmie blisko 2-kilometrowy odcinek ulicy Wrocławskiej od skrzyżowania z ulicami Partyzancką i Domańskiego do skrzyżowania z ulicami Niemodlińską i Nysy Łużyckiej. Oprócz wymiany nawierzchni planowane są również korekty i wymiany krawężników. Szacowany czas prowadzenia robót to około trzech miesięcy.

Najnowsze artykuły