Prawie 5000 zł trafiło na konto WOŚP z aukcji internetowych

Tegoroczny Finał WOŚP w Opolu upłynął pod znakiem rekordu. W stolicy naszego regionu zebrano prawie 570 tys. złotych, a teraz na konto trafią kolejne pieniądze.

Jest to efekt aukcji internetowych zorganizowanych przez miasto. Do wylicytowania przekazanych zostało aż 12 rzeczy, a największą popularnością cieszył się rejs po Odrze z prezydentem Opola, Arkadiuszem Wiśniewskim (wylicytowany za 1000 złotych) i podwójne zaproszenie na wszystkie koncerty 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki (które ostatecznie zostało sprzedane za tą samą kwotę).

Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszył się nocny spacer po opolskim ZOO, a zwycięzca licytacji przelał na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 710 złotych.

Odra Opole ze swoich dwóch aukcji zebrała łącznie 1020 złotych, oferując spędzenie całego dnia wraz z zespołem. Osoba, która to wylicytowała będzie mogła poznać od środka funkcjonowanie klubu. Świętujący w tym roku 75. lecie klub wydał także swój kalendarz, na którym podpisy złożyli wszyscy zawodnicy. Kosztował on równo 500 złotych.

435 złotych to ostateczny koszt piłki z autografem Honorowego Obywatela Miasta Opola, Jakuba Błaszczykowskiego. 108krotny reprezentant Polski i obecnie zawodnik Wisły Kraków tytuł ten odebrał w 2017 roku.

Łączna kwota z licytacji Urzędu Miasta wyniosła dokładnie 4923 złote. Sukces WOŚP jest ogromną zasługą wielu osób. Zaczynając od organizatorów, przez wolontariuszy, po samych darczyńców. Opole po raz kolejny pokazało otwartość serc.