Prawie 5000 zł trafiło na konto WOŚP z aukcji internetowych

Tegoroczny Finał WOŚP w Opolu upłynął pod znakiem rekordu. W stolicy naszego regionu zebrano prawie 570 tys. złotych, a teraz na konto trafią kolejne pieniądze.

Jest to efekt aukcji internetowych zorganizowanych przez miasto. Do wylicytowania przekazanych zostało aż 12 rzeczy, a największą popularnością cieszył się rejs po Odrze z prezydentem Opola, Arkadiuszem Wiśniewskim (wylicytowany za 1000 złotych) i podwójne zaproszenie na wszystkie koncerty 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki (które ostatecznie zostało sprzedane za tą samą kwotę).

Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszył się nocny spacer po opolskim ZOO, a zwycięzca licytacji przelał na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 710 złotych.

Odra Opole ze swoich dwóch aukcji zebrała łącznie 1020 złotych, oferując spędzenie całego dnia wraz z zespołem. Osoba, która to wylicytowała będzie mogła poznać od środka funkcjonowanie klubu. Świętujący w tym roku 75. lecie klub wydał także swój kalendarz, na którym podpisy złożyli wszyscy zawodnicy. Kosztował on równo 500 złotych.

435 złotych to ostateczny koszt piłki z autografem Honorowego Obywatela Miasta Opola, Jakuba Błaszczykowskiego. 108krotny reprezentant Polski i obecnie zawodnik Wisły Kraków tytuł ten odebrał w 2017 roku.

Łączna kwota z licytacji Urzędu Miasta wyniosła dokładnie 4923 złote. Sukces WOŚP jest ogromną zasługą wielu osób. Zaczynając od organizatorów, przez wolontariuszy, po samych darczyńców. Opole po raz kolejny pokazało otwartość serc.

Najnowsze artykuły