REKLAMA

REKLAMA

Prawie 700 wojowników wystąpi na zawodach taekwondo

W najbliższy weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej odbędzie się międzynarodowy turniej taekwondo “Polish Open Cup 2019”.

Do zawodów zgłosiło się prawie 700 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Oprócz tych z naszego kraju, zaprezentują się zawodnicy z: Rosji, Mołdawii, Białorusi, Litwy i Czech.

Taekwondo to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki pochodząca z Korei. Zostało stworzone do celów militarnych, ale zostało zaadaptowane do użytku cywilnego. Stało się także dyscypliną olimpijską. W naszym mieście prężnie działa od kilkunastu lat Opolski Klub Taekwondo. Na jego czele stoi trener Łukasz Rewieński. Jego podopieczni mają na swoim koncie wiele sukcesów. Oczywiście wystąpią również podczas weekendowych zmagań.

To właśnie OKT Opole jest organizatorem zawodów “Polish Open 2019”. Odbywają się one od kilku lat, a toczyły się w różnych halach. W tym roku zawodnicy powalczą w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.

W sobotę od godz. 9.00 do 12.00 walczyć będą dzieci, a od godz. 12.00 do 18.00 młodzicy. W niedzielę od godz. 9.00 do 18.00 rywalizacja w kategorii: kadetów, juniorów i seniorów. Zmagania odbędą się w rożnych konkurencjach: układy formalne (kata), techniki specjalne i szybkościowe, walki w dwóch formułach.

Najnowsze artykuły