„Prezydent w Twojej dzielnicy”. Za nami spotkanie w Czarnowąsach

Spotkanie odbyło się w świetlicy w Czarnowąsach. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu mieszkańców Borków, Brzezia, Czarnowąsów oraz Świerkli. Wśród tematów dominowały kwestie inwestycji, dróg, ciepła oraz remontów.

Środowe spotkanie było drugim z cyklu „Prezydent w Twojej dzielnicy”. I było zdominowane przez dwa tematy. Pierwszym było centrum logistyczne, które miałoby powstać na terenie dzielnicy I. Ta perspektywa nie przypadła do gustu mieszkańcom, którzy oceniali, że wpłynie ona niekorzystnie na jakość ich życia, mimo że ma zapewnić m.in. nowe miejsca pracy oraz budowę nowej drogi. W odpowiedzi prezydent przekazał, że w tej sprawie przeprowadzi konsultacje społeczne, w których dokładnie będzie można będzie poznać opinie mieszkańców w tej sprawie.

Drugim tematem była kwestia ciepła. Część mieszkańców korzysta z sieci ciepłowniczej poprowadzonej z Elektrowni Opole. Problem w tym, że ponad rok temu firma Elkom, która przez lata obsługiwała się sieć zapowiedziała wycofanie się z dalszego administrowania tą infrastrukturą. Z pomocą przyszła spółka ECO, która stanęła do przetargu i w tym sezonie grzewczym zajmowała się siecią, dzięki czemu mieszkańcy zimą mieli ciepło w domach. Opolanie skarżyli się jednak na wzrost cen. W odpowiedzi pracownicy ECO przekazali, że ceny są rynkowe i ustalone przez producenta ciepła jakim jest PGE, do którego należy Elektrownia Opola.

Kolejne spotkanie już we wtorek (16.05) o godzinie 18:00 przy pływalni Wodna Nuta.

Najnowsze artykuły