„Przebudzenie” w niedzielę na Wyspie Bolko

Po sytuacji pandemicznej czujesz, że straciłeś formę i masz ochotę wziąć się za siebie, ale nie wiesz jak? Musisz w niedzielę 18 lipca zawitać na Wyspę Bolko.

Tego dnia odbędzie się bowiem bieg na orientację pod jakże wymowną nazwą „Przebudzenie”. Poza tym, oprócz biegu, przygotowany został szereg atrakcji. Gwoździem programu jest rodzaj zabawy terenowej polegającej na szukaniu z mapę punktów porozstawianych na umówionym terenie. Do tego organizatorzy przygotowali kilka poziomów trudności, tym samym każdy znajdzie coś dla siebie.

O godz. 10:00 rusza kategoria sportowa. Następnie od godz. 11:00, co 10 minut, wystartują następujące grupy: rodzina i drużynowa, Nordic Walking oraz Niepokonani (osoby z niepełnosprawnościami i na wózkach specjalistycznych). Ważne, by przed każdym zestawieniem przyjść kwadrans wcześniej, aby wypełnić właściwe zgody do wzięcia udziału.

W trakcie całej imprezy czekają także inne liczne atrakcje, jak m.in.: animacje dla dzieci, miasteczko lekkoatletyczne, maraton Zumby czy porady fizjoterapeutów i podologów (w tym pomiary masy ciała i porady dietetyków oraz masaże). Przy okazji będzie prowadzona dobrowolna zbiórka dla dzieci ze spektrum autyzmu.