Przed nami 4 dni festiwalowej zabawy

W pierwszy weekend czerwca startuje 57. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Wielka zabawa i święto polskiej kultury w Opolu znowu potrwa aż 4 dni! Rozpoczniemy koncertem „Od Opola do Opola”.

– Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki to najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce, a ja jestem dumny, że areną tych wydarzeń niezmiennie pozostaje moje miasto. Opole szykuje się bardzo pieczołowicie na te cztery dni. Oprócz koncertów obiecuję jeszcze wiele ciekawych i różnorodnych eventów – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się w piątek, 5 czerwca 2020 r. koncertem „Wielka Gala – Od Opola do Opola”. Podczas Gali uhonorowani będą najciekawsi artyści minionego roku, a także ci, którzy w 2020 obchodzą jubileusz pracy scenicznej. Pierwszy dzień zakończy koncert „Debiuty”.

Drugiego dnia „Premiery” i piosenka literacka „A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów”.

W niedzielę, 7 czerwca w trzygodzinną niezapomnianą podróż do przeszłości zabierze widzów koncert „Hulali w Opolu”. Publiczności zostaną przypominane utwory, które powstały specjalnie na festiwal lub były wykonane na deskach Amfiteatru tylko raz, a mimo to przeszły do historii polskiej piosenki.

57.KFPP zakończy uwielbiana przez publiczność „Scena Alternatywna”, organizowana w poniedziałek 8 czerwca przez TVP Kultura.

W najbliższym czasie Telewizja Polska rozpocznie nabór do koncertów: „Debiuty” i „Premiery”. Wyboru dokona Rada Artystyczna Festiwalu, czyli przedstawiciele TVP, Opola, dziennikarze muzyczni i artyści. Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne będą  w regulaminach zamieszczonych na stronie www.festiwalopole.tvp.pl.

Dyrektorem Artystycznym 57. KFPP jest Remigiusz Trawiński.

Najnowsze artykuły