Przed nami duża sportowa impreza w Stegu Arenie

Od 21 do 23 maja Opole będzie gospodarzem turnieju siatkarskiej Ligi Narodów. Na parkiecie największej hali w mieście zmierzą się kobiece reprezentacje Polski, Niemiec, Tajlandii i Włoch.

Liga Narodów to kontynuacja cyklu Grand Prix – odpowiednika Ligi Światowej wśród mężczyzn. Rok temu odbyła się pierwsza edycja z udziałem 16 najlepszych drużyn świata. Każda z tych reprezentacji rozgrywa 15 spotkań w ramach pięciu turniejów (na każdym gra trzy mecze). Sześć najlepszych drużyn awansuje później do turnieju finałowego. Rok temu Polki zajęły przyzwoite 8. miejsce.

Tegoroczną edycję biało-czerwone rozpoczną turniejem w naszym kraju, a dokładnie w naszym mieście. Najmocniejszą drużyną spośród czterech, które wystąpią na imprezie wydają się Włoszki. To aktualne wicemistrzynie świata. W poprzedniej edycji Ligi Narodów w fazie grupowej zajęły 6. miejsce. Niemki zajęły 11. pozycję, a Tajki 15.

Znany jest już plan opolskiego turnieju. We wtorek 21 maja o godz. 17.30 rozpocznie się mecz Tajlandia – Niemcy, a o godz. 20.30 Polska – Włochy. W środę 22 maja na godz. 17.30 zaplanowany jest mecz Tajlandia – Włochy, a na 20.30 Polska – Niemcy. W czwartek 23 maja w ostatni dzień turnieju najpierw o godz. 17.30 będzie mecz Włochy – Niemcy, a o godz. 20.30 Polska – Tajlandia.

W sprzedaży są już bilety na turniej. Kupować je można w sieci na stronie www.ebilet.pl pod adresem http://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/

Filmowa zapowiedź turnieju w linku poniżej

http://www.facebook.com/PrezydentOpola/videos/395656624368618/

 

Najnowsze artykuły