Przed nami Otwarte Mistrzostwa Opola w darta

Stowarzyszenie Steel Darta organizuje imprezę, która ma jednocześnie pomóc w popularyzacji tej coraz bardziej znanej i lubianej dyscypliny sportowej wśród mieszkańców Opola.

Druga edycja wydarzenia to pokłosie sukcesu z poprzedniego roku. Mistrzostwa naszego miasta cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zawodników z całej Polski, a wystąpić może każdy, gdyż nie ma limitów. Na ostatecznej liście startowej znalazło się 176 nazwisk, a w stawce są 23 kobiety i pięciu juniorów.

Po wyłonieniu najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, tego trzydniowego turnieju, zostaną wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.  Tegorocznymi ambasadorami Otwartych Mistrzostw Opola są: Sebastian Steyer (członek Stowarzyszenia Steel Darta w Opolu i jeden z najlepszych zawodników w Polsce), Marta Domasiewicz (mistrzyni I Otwartych Mistrzostw Opola Kobiet w 2020 roku) oraz Dusan Dedek  (mistrz I Otwartych Mistrzostw Opola Mężczyzn w 2020 roku).

Impreza rozpocznie się już w piątek (27. sierpnia), a zakończy w niedzielę (29. sierpnia). Areną zmagań będzie Dom Biesiadny Rubin przy ul. Teligi 51 w Opolu. Zmagania odbędą się w kilku kategoriach, a poprzedzi je czwartkowe losowanie. Na piątek zaplanowano turniej rozgrzewkowy, a w sobotę odbędą się wszystkie spotkania do finału w turnieju o mistrzostwo Opola (godz. 11-23). Na niedzielę  zaplanowano „Puchar Stowarzyszenia Steel Dart w Opolu”. Rozpocznie się on o godz. 11, a godzinę wcześniej uruchomione zostaną zapisy.

Najnowsze artykuły