Przed nami wielki koncert. Radzimy jechać na niego autobusami MZK

W niedzielę 25 sierpnia o godz. 20.30 na otwartym terenie koło Centrum Wystawienniczo-Kongresowego przy ul. Wrocławskiej rozpocznie się koncert muzyczny “Lato, muzyka, zabawa czyli Wakacyjna Trasa Dwójki” organizowany przez Opole oraz TVP2.

Przez całe wakacje telewizyjna “Dwójka” organizowała w różnych miastach Polski (łącznie tych miast na trasie było 10) plenerowe widowiska muzyczne. U nas publiczność bawić się będzie przy gorących przebojach ostatnich lat, ale też starszych – tych z lat 80. czy 90. ubiegłego wieku. Nieco starsi fani muzyki będą sobie mogli przypomnieć przy jakich piosenkach bawili się w dyskotekach czy na prywatkach.

Na opolskim koncercie wystąpią zagraniczne gwiazdy, które zna chyba każdy. Na scenie przy CWK zaśpiewa Kate Ryan. Hity pochodzącej z Belgii wokalistki takie jak: „Désenchantée” czy „La Promesse” na pewno porwą wszystkich uczestników koncertu. Pojawi się także Fancy czyli Manfred Alois Segieth. Jego dorobek to kilkanaście przebojów nagranych w stylistyce italo disco, które podbijały dyskoteki przede wszystkim w Europie pod koniec lat 80. „Flames of Love” to jeden z największych hitów niemieckiego piosenkarza. W latach 90. na listach przebojów królował natomiast Lou Bega i jego wpadający w ucho przebój „Mambo No. 5”. On także zaśpiewa na koncercie. Nie zabraknie oczywiście również polskich gwiazd różnych gatunków muzycznych, takich jak: Piersi, Pectus czy Filip Lato.

Czeka nas więc przebojowe zakończenie wakacji. Zapraszamy na koncert w plenerze, a wstęp na niego jest bezpłatny. 

Jako, że na imprezie będzie kilka tysięcy ludzi, a jest ograniczona liczba miejsc parkingowych, to chyba najlepiej wybrać się na nią autobusami MZK. W niedzielę Centrum Wystawienniczo-Kongresowe obsługiwane będzie liniami nr: 5, 12, 18, 28 oraz dodatkowo liniami nr: 9 i 13. Od godziny 18.00 wymienione linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością. Uruchomiony zostanie specjalny przystanek przy drodze znajdującej się na zapleczu Centrum Handlowego „Karolinka” u zbiegu z ulicą Technologiczną, w pobliżu wejścia na teren imprezy przy CWK. Droga na zapleczu „Karolinki” zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego od godziny 17.00 (za wyjątkiem dostawców i autobusów). Będzie ona parkingiem dla autobusów, które zapewnią powrót z imprezy. Będą one wyruszać na trasy linii nr 5, 9, 12, 13, 18, 28 zaraz po zakończeniu koncertu sukcesywnie, w miarę zapełniania się poszczególnych autobusów.

W trakcie trwania koncertu realizowane będą normalne kursy, które również będą dawały możliwość wcześniejszego powrotu. Przejazd autobusami odbywał się będzie na podstawie biletów miejskich.

Na tych, którzy wybiorą się na koncert samochodem osobowym, przygotowano miejsca parkingowe bezpośrednio za terenem imprezy. Na drogach dojazdowych do CWK i “Karolinki” obowiązywać będą zakazy zatrzymywania z możliwością odholowywania pojazdów, które utrudniać będą ruch (przejazd autobusów, wozów ochrony i innych służb).

Na zdjęciu gwiazda imprezy w Opolu – Lou Bega. Fot. Archiwum TVP

Poniżej filmik video zapowiadający koncert.

http://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/480396676026645/

Najnowsze artykuły