Przed nami wyjątkowe spotkanie ludzi sportu

W niedzielę (5 stycznia) w parafii pod wezwaniem Św. Józefa w Szczepanowicach po raz kolejny spotkają się i podzielą opłatkiem wszyscy, którzy są związani ze sportem w Opolu i regionie.

Na spotkanie zapraszają proboszcz Zygmunt Lubieniecki – wieloletni kapelan sportu opolskiego, ale przede wszystkim oddany i wierny kibic. To właśnie on zainaugurował przed laty spotkanie opłatkowe, a tą piękną tradycję kontynuuje wraz z księdzem Jerzym Kostorzem.

Ten ostatni obecnie piastuje rolę kapelana sportowców i zachęca wszystkich do udziału w 29 spotkaniu “sportowców”, w myśl przesłania „Bądźmy w tym dniu razem, bo jesteśmy jedną drużyną”.

W niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się msza święta w intencji sportowców, działaczy i kibiców, ale także ich najbliższych. Po jej zakończeniu na placu plebanijnym koło kościoła, zwanym też przez mieszkańców „Szczepanowickim Betlejem”, rozpocznie się otwarte spotkanie.

Nie zabraknie oczywiście opłatka, życzeń, podsumowań minionego roku i rozmów o planach na najbliższy. Wszystko zwieńczy przepiękny koncert kolęd, w blasku zimnych ogni.

Najnowsze artykuły