Przedszkolaki przejęły władze w mieście

Na 20 września przypada Dzień Przedszkolaka. W piątek dzieci wraz z opiekunkami z przedszkoli zebrały się na Rynku, przejęły klucze od bram miasta, a miały też krótkie spotkanie w sali im. Karola Musioła.

Dzień Przedszkolaka przypada na czas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a hasło tegorocznej kampanii to “Bezpieczny ruch rowerowy i pieszy”. Nasze maluchy w przedszkolach, ale głównie w szkołach miały specjalne spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej.

Przy okazji warto zaprosić na festyn rodzinny, który odbędzie się w ramach wspomnianego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zaplanowany on jest na niedzielę 22 września na placu Wolności, a rozpocznie się o godz. 12.00. W planie jest sporo aktywności, konkursów i zabaw nie tylko dla dzieci, ale też dla całych rodzin.

Zresztą w najbliższą niedzielę obchodzimy dzień bez samochodu. W związku z tym 22 września przejazd autobusami MZK jest bezpłatny. Bezpłatnie też można wypożyczać rowery z wypożyczalni miejskich systemu GeoVelo.

Na zdjęciu wiceprezydent Opola Maciej Wujec przekazuje przedszkolakom symboliczny klucz do bram miasta.

 

Najnowsze artykuły