Przęsła łączą most na Bolko

 

Z przyjemnością patrzymy jak postępują prace przy budowie mostu pieszo-rowerowego na Wyspie Bolko. Po przymusowej przerwie związanej z silnym wiatrem, teraz trwają codziennie do późnych godzin nocnych.

Kilkanaście dni temu do Opola przyjechały kilkunastometrowe dźwigary łukowe. To ogromne podpory do nowej przeprawy przez Kanał Ulgi. Teraz nad wałem i nad wodą od zachodniej strony Kanału Ulgi montowane są przęsła. Należy się spodziewać, że wszystkie elementy w jedną całość połączone zostaną w pierwszym tygodniu marca.

Przypomnijmy, że most będzie miał 260 metrów długości i 7 metrów szerokości. Połączy ulicę Bolkowską z parkiem 800-lecia. Nowa inwestycja oznacza w praktyce, że z Zaodrza do centrum miasta dostaniemy się w zaledwie kilka minut.

Koszt inwestycji to 24 mln zł. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Warto też pamiętać, że na koszt całego przedsięwzięcia składa się budowa prowadzących do mostu ścieżek rowerowych.

Koniec prac zaplanowano na jesień tego roku. Most będzie jednym z ładniejszych punktów Opola, podświetlany na wzór mostu Piastowskiego.

W Opolu mamy już most, który utrzymuje się właśnie na takiej konstrukcji – Piastowski. Na świecie jest to np. most Lupu w Szanghaju.

 

 

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły