Opole stolicą polskiego boksu

Od dziś (niedziela) do piątku 29 listopada w naszym mieście mamy 90. edycję mistrzostw Polski w boksie. Wystąpi na nich dziewięciu zawodników Odry Opole.

Zawody zaczną się w niedzielę 24 listopada. W budynku DomExpo (ul. Kępska) w sali na trzecim piętrze odbędą się walki eliminacyjne (początek o godz. 18.00). Tak samo będzie w dwa kolejne dni. Wówczas również odbędą się walki eliminacyjne (początek o godz. 11.00 i 17.00). W środę 27 listopada w planie są ćwierćfinały (początek walk również o godz. 11.00 i 17.00), a dzień później w czwartek półfinały (początek walk o godz. 11.00).

Przez te wszystkie dni zmagania toczyć się będą w DomExpo, a wstęp dla kibiców jest bezpłatny. Na piątek 29 listopada planowana jest gala finnałowa. Ona odbędzie się w Stegu Arenie, a rozpocznie się o godz. 16.30. Bilety na nią dostępne są w DomExpo podczas pięciu dni rywalizacji.

W Opolu drugi raz w historii odbędą się mistrzostwa Polski w boksie.

W 1970 roku też areną zmagań był “Okrąglak”, który obecnie nosi nazwę Stegu Arena. Wtedy gościliśmy wielkie gwiazdy polskiego sportu, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Na podium stawali tak znakomici pięściarze jak: Jerzy Kulej, Jan Szczepański czy Marian Kasprzyk.

Rywalizacja odbędzie się w ośmiu kategoriach wagowych (52, 57, 63, 69, 75, 81, 91 i powyżej 91 kg), a w imprezie wystąpi 177 zawodników. Wśród nich dziewięciu pięściarzy Odry Opole.

Opolski Klub Bokserki „Odra” reprezentować będą: Michał Bulik (kat. 63 kg), Andrij Borodenko, Adam Kuszek, Jakub Raba (wszyscy kat. 69 kg), Adam Pałac (kat. 75 kg), Tomasz Czyczerski, Mateusz Dziedzic, Michał Wiśniewski (wszyscy kat. 81 kg) i Kamil Lorek (kat. +91 kg). Trenerami w naszym klubie są: Radosław Chojnowski, Dominik Sroka i Kacper Radwański. Rok temu na mistrzostwach Polski w Karlinie brązowy medal w kategorii do 81 kg zdobył Czyczerski.

Na zdjęciu z prawej zawodnik Odry Mateusz Dziedzic, który będzie rywalizowal w wadze do 81 kg. 

Najnowsze artykuły