Przy Politechnice Opolskiej działa książkomat

Od nowego roku Biblioteka Politechniki Opolskiej zyskała książkomat. To urządzenie, które przypomina popularny paczkomat i znacznie ułatwia wypożyczanie książek czytelnikom, bo działa w każdym dogodnym dla nich terminie.

Dzięki postawieniu książkomatu będzie można korzystać z katalogu bibliotecznego poza tradycyjnymi godzinami otwarcia instytucji. – Książki można odbierać i zwracać w dowolnym terminie, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – dodaje Anna Jańdziak dyrektor Biblioteki Politechniki Opolskiej.

Automat mieści się przy ulicy Luboszyckiej 7 przy wejściu do budynku Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Nie trzeba być studentem, aby móc korzystać z uczelnianej biblioteki

– Oprócz tego, że jesteśmy biblioteką uczelnianą ze sprofilowanymi zbiorami, posiadamy w swoich zasobach zbiory beletrystyczne, do których dostęp może mieć każdy mieszkaniec Opola. Z naszych zbiorów można korzystać na dwa sposoby. Po pierwsze można skorzystać z naszej wypożyczalni. Warunkiem zapisu jest opłacenie zwrotnej i jednorazowej kaucji. Po drugie zachęcamy do korzystania z bibliotek wydziałowych, których w Opolu jest pięć i służą one wszystkim zainteresowanym, bez ponoszenia dodatkowych opłat – wyjaśnia Anna Jańdziak, dyrektor Biblioteki Politechniki Opolskiej.

Po zapisaniu się do biblioteki czytelnicy mogą internetowo dokonywać rezerwacji wybranych pozycji książkowych. – Służy temu system katalogowy SOWA dostępny na stronie biblioteki. Wystarczy kliknąć „wypożycz” dostępny tytuł, wybrać opcję „książkomat” i poczekać na informację mailową odnośnie odbioru książki – dodaje Anna Kułynycz – rzecznik prasowy Politechniki Opolskiej.

fot. Politechnika Opolska

Najnowsze artykuły