Przychodnia na Malince w połowie 2022 roku

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu powstanie nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej. Na tym dużym osiedlu brakuje takiej placówki.

Zlokalizowana zostanie na parterze szpitala, a dziś poinformowano o stanie przygotowań do jej uruchomienia na specjalnej konferencji. Uczestniczyli w niej: prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski, dyrektor USK w Opolu Dariusz Madera i rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk.

– Osiedle Malinka rozrasta się w błyskawicznym tempie, systematycznie przybywa nowych mieszkańców, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im łatwy i szybki dostęp do lekarza. Wszystko idzie bardzo dobrze i w okolicach maja-czerwca 2022 roku przychodnia będzie dostępna dla mieszkańców – zapowiedział Arkadiusz Wiśniewski.

Aby przychodnia zaczęła działać konieczna jest adaptacja pomieszczeń dawnej poradni urazowo-ortopedycznej. Będzie kosztowała około 1,6 mln zł i sfinansowana zostanie z budżetu Opola. Umowa przewiduje ich najem przez miasto przez 20 lat.

Na powierzchni ponad 300 m2 będą mieściły się gabinety lekarskie dla dzieci i dorosłych oraz ambulatoryjne. Przebudowane zostanie też wejście główne oraz rejestracja, powstaną sanitariaty, punkt informacji i bufet. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszystkie prace potrwają do połowy 2022roku i będą kosztować niemal 5,5 mln zł. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu jest Mostostal Zabrze.