REKLAMA

REKLAMA

Przychodnia studencka działa jak dawniej

Pacjenci mogą ponownie skorzystać z usług placówki medycznej mieszczącej się w Domu Studenta “Spójnik”. Placówka jest do dyspozycji zarówno żaków, jak i wszystkich mieszkańców. Lekarz pierwszego kontaktu przyjmuje w godzinach 8.00-15.00, natomiast poradnia ginekologiczna czynna jest od 13.00 do 18.00.

W trakcie pandemii koronawirusa przychodnia w akademiku “Spójnik” została tymczasowo wyłączona. Później dostępny był dentysta oraz ginekolog. Studenci oraz mieszkańcy miasta musieli korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w innych placówkach, np. w przychodni przy ul. Kościuszki 2. Decyzją władz uczelni oraz zarządu Centrum Zdrowia, przychodnia wróciła do dawnego funkcjonowania.

Pandemia zmusiła nas do częściowego zamknięcia przychodni. Po tym najcięższym okresie, zaczęła funkcjonować ginekologia oraz dentyści. Widząc, że studenci wrócili na uczelnię oraz jest duże zapotrzebowanie, postanowiliśmy wspólnie z władzami uczelni, że przychodnia będzie znowu działała kilka lat temu – mówi Tomasz Halski, prezes Centrum Zdrowia w Opolu.

Przychodnia została otwarta w 2016 roku i działa ona w ramach spółki z Centrum Zdrowia w Opolu. Placówka medyczna powstała m.in. z myślą o studentach, którzy przebywając w mieście wojewódzkim, z dala od swoich rejonowych przychodni, mogliby bez problemów skorzystać z opieki medycznej w razie nagłej sytuacji, w bliski sąsiedztwie.

Mamy swoje oddziały w Opolu przy ul. Waryńskiego, ul. Kościuszki lub przy ul. Licealnej. Otwierając ponownie tą placówkę, będą mogli z niej skorzystać studenci, ale także mieszkańcy, niezależnie od tego, czy są zapisani do innej przychodni. Jest też szansa na to, że tutaj będą mniejsze kolejki – mówi Brygida Manhart – Gołyga, członek zarządu spółki Centrum Zdrowia w Opolu.

Jakub Koziarz

Dziennikarz, autor tekstów, zajmuje się fotografią, realizacją wideo oraz montażem filmów. W Czasie na Opole zajmuje się tematami kulturalnymi, tj. promocją wydarzeń miejskich oraz ich relacjonowaniem.

Najnowsze artykuły