REKLAMA

REKLAMA

Przyjadą do nas gwiazdy lekkoatletyki

W weekend 22-23 czerwca na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego odbędzie się 14. już edycja Festiwalu Skoków. Co roku ściąga on do Opola znakomitych skoczków i skoczkinie wzwyż. Nie inaczej będzie również i teraz.

Najważniejsza część „Festiwalu Skoków” zaplanowana jest na niedzielę 23 czerwca. Wtedy to o godz. 14.00  rozpocznie się konkurs skoku wzwyż kobiet i mężczyzn z udziałem zawodników ze światowej czołówki. Dzień wcześniej w sobotę natomiast będą konkursy w kategorii juniorów i młodzieżowej czyli do lat 18 i 20. Najpierw rywalizacja kobiet o godz. 15.00, a o godz. 17.15 mężczyzn. W niedzielę rano jest w planie rywalizacja młodziczek (od godz. 10.00), a od godz. 11.30 młodzików czyli w kategorii do lat 16.00. O godz. 13.00 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy, a kwadrans później rozpoczną się zawody „Małego Olimpijczyka” czyli zmagania przedszkolaków. Zakończenie głównych konkursów z udziałem gwiazd zaplanowano na godz. 16.30, a po nim odbędzie się losowanie nagród dla publiczności. Ponadto w sobotę będzie jeszcze konkurs trójskoku z udziałem krajowej czołówki.

– Po raz kolejny ściągamy do nas uznanych zawodników – mówi dyrektor imprezy Stanisław Olczyk. – Kibice mogą się nastawiać na emocje. Zawsze w Opolu osiągane były dobre wyniki i nie inaczej będzie pewnie i w tym roku.

Warto wspomnieć, że rekord opolskiego obiektu wśród mężczyzn wynosi 240 cm i ustanowił go wspaniały reprezentant Kataru Mutaz Essa Barshim. Nikt nigdy w naszym kraju nie skoczył wyżej. Oprócz Barshima w Opolu w przeszłości startował m.in. wspaniały Rosjanin Iwan Uchow. Znakomite wyniki osiągały też kobiety. Gwiazdą imprezy była m.in. Rosjanka Marija Łasickiene, a Kamila Lićwinko na opolskim stadionie biła rekord Polski.

W tym roku największymi gwiazdami imprezy będą: Włoch Gianmarco Tamberi i Ukrainka Irina Gieraszczenko. Zawodnik z Półwyspu Apenińskiego to wielki showman, aktualny halowy mistrz Europy. Ukrainka w tym roku długo miała najlepszy wynik na świecie (199 cm). Ponadto w konkursie pań wystąpią m.in.: Nadia Dusanova z Uzbekistanu, Alessia Trost (Włochy), Jossie Graumann (Niemcy) czy Tatiana Gousin z Grecji. Wszystkie należą do szerokiej światowej czołówki. Wśród 13 startujących będzie też opolanka Paulina Wal. W konkursie męskim oprócz Tamberiego wystartują m.in: jego rodak Marco Fassinotti, Trevor Barry (Bahama), Dmytro Demjaniuk (Ukraina), Edgar Rivera (Meksyk) czy najlepszy polski skoczek wzwyż Norbert Kobielski.

Wstęp na trybuny opolskiego stadionu dla kibiców jest bezpłatny, a nasze miasto odwiedzą też byli znakomici polscy lekkoatleci, złoci medaliści olimpijscy: Władysław Kozakiewicz i Jacek Wszoła. Obaj są stałymi gośćmi Festiwalu Skoków.

Filmowe zaproszenie na imprezę

http://www.facebook.com/PrezydentOpola/videos/343627539867993/

 

 

Najnowsze artykuły