Przyjechały podpory do mostu na Wyspie Bolko

Trwają prace przy budowie mostu pieszo-rowerowego na Wyspie Bolko. Do Opola przyjechały kilkunastometrowe dźwigary łukowe. To ogromne podpory do nowej przeprawy przez Kanał Ulgi.

Most będzie miał 260 metrów długości i 7 metrów szerokości. Połączy ulicę Bolkowską z parkiem 800-lecia. Nowa inwestycja oznacza w praktyce, że z Zaodrza do centrum miasta dostaniemy się w zaledwie kilka minut. Aktualnie zamontowane zostały przęsła, wykonane ze stalowych blachownic i poprzecznic. Na budowę przyjechały już dźwigary łukowe, które stosowane są jako podpory mostów.

W Opolu mamy już most, który utrzymuje się właśnie na takiej konstrukcji – Piastowski. Na takiej konstrukcji stoją także inne mosty na świecie, np. Lupu w Szanghaju.

Koszt inwestycji to 24 mln zł. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Warto też pamiętać, że na koszt całego przedsięwzięcia składa się budowa prowadzących do mostu ścieżek rowerowych.

Koniec prac zaplanowano na jesień tego roku. Most będzie jednym z ładniejszych punktów Opola, podświetlany na wzór mostu Piastowskiego.

Najnowsze artykuły