PSP nr 9 zyskała nowe klasy i świetlice

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 mają do dyspozycji nowe pomieszczenia i pracownie. Oficjalnie otwarto zaadaptowane i dobudowane części placówki, w której kształci się ponad 330 osób.

Szkoła obecnie prowadzi 14 oddziałów klas I – VI. W związku z wdrożoną od września 2017 roku reformą oświatową uczniowie klas VII i VIII kontynuują naukę w PSP nr 33 przy ul. Lelewela 9. Powiększenie budynku szkoły przy ul. Cmentarnej sprawi, że od nowego roku szkolnego 2020/21 uczniowie klas VI będą mogli uczyć się w swojej szkole.

Rozbudowa PSP 9 przebiegała dwuetapowo. W 2017 roku wymieniono pokrycie dachowe i zaadaptowano strych. Powstały dwie sale lekcyjne – pracownie fizyko-chemiczna i informatyczna, sanitariaty oraz pomieszczenia gospodarcze. W 2018 roku rozpoczęła się budowa nowego dwukondygnacyjnego skrzydła z użytkowym poddaszem. Mieści się w nim sześć sal lekcyjnych – trzy na parterze i na I piętrze, dwa gabinety, dwie świetlice na poddaszu, portiernia, sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze.  W części korytarza na parterze wydzielono przestrzeń na ustawienie szafek ubraniowych dla uczniów. Dodatkowo klasy zostały wyposażone w nowoczesne tablice interaktywne, projektory, laptopy, tablice magnetyczne i meble szkolne.

– Jak powiedział Walt Disney – jeśli potrafimy pięknie marzyć, potrafimy także tego dokonać. Nasze marzenie się spełniło. Mamy jeszcze jedno – aby wybudować drugą salę gimnastyczną – mówiła podczas uroczystego otwarcia dyrektor szkoły, Teresa Budny.

Koszt remontu strychu oraz budowy nowego skrzydła wyniósł ponad 4 miliony złotych.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/482272005792603/

Najnowsze artykuły