Punkt szczepień na Toropolu ruszy w przyszłym tygodniu

Sztuczne lodowisko Toropol w stolicy województwa opolskiego zostało zakwalifikowane jako pierwszy, pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Będzie to miejsce, w którym szczepionkę przeciwko wirusowi SARS CoV-2 będą mogli przyjąć nie tylko mieszkańcy Opola, ale także osoby z całego regionu. Pierwsi mieszkańcy, zakwalifikowani do szczepień, będą przyjmowani na początku przyszłego tygodnia.

– Udostępniliśmy Toropol najszybciej jak to możliwe. Lokalizacja mega punktu szczepień na miejskim lodowisku jest jedną z najlepszych jakie możemy sobie wyobrazić w mieście – dodaje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Toropol znajduje się w samym centrum Opola. Zaletą jest także dostęp do parkingu oraz bliskość do przystanku autobusowego MZK oraz dworca kolejowego.

– To pierwszy w województwie i jeden z 16 w kraju punktów powszechnych szczepień. Codziennie w nowym punkcie szczepień w trakcie 10 godzin ma być szczepionych nawet 2000 osób. Prace przygotowawcze realizowane są zgodnie z harmonogramem – tłumaczy odpowiedzialny za organizację punktu masowych szczepień w Opolu, dyrektor Tomasz Halski.

Akcja odbywać się będzie zgodnie z programem szczepień, a osoby z odpowiedniej grupy wiekowej powinny się kontaktować poprzez infolinię telefoniczną – 989.

Podobne punkty mają powstać we wszystkich powiatach w regionie, tak by do końca wakacji mogli zaszczepić się wszyscy chętni. Drugi punkt sczepień w Opolu ma powstać na Kampusie Politechniki Opolskiej.