Ratownicy medyczni będą mieli nową siedzibę

Nowa baza Opolskiego Ratownictwa Medycznego powstanie w sąsiedztwie Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego. Zdaniem ratowników nowa lokalizacja zapewni optymalne warunki logistyczne dla funkcjonowania zespołów ratownictwa. Projekt zakłada m.in. budowę schronu na poziomie -2 oraz miejsca ewakuacji ludności na poziomie -1, co pozwoli na czasowe wsparcie działań związanych z ewakuacją ludności w ramach systemu obrony cywilnej. Dodatkowo, w nowej bazie ma powstać nowoczesny ośrodek szkoleniowy przeznaczony dla personelu oraz innych służb bezpieczeństwa publicznego.

Najnowsze artykuły