Ratują na wodzie i edukują. Zbierają na nowy samochód. Pomożesz?

Druhowie z OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu ratują ludzkie życie na i pod wodą, uczą pierwszej pomocy, zabezpieczają imprezy. Wszystko to robią za darmo. By pomoc mogli nieść jeszcze skuteczniej, potrzebują wsparcia w zbieraniu funduszy na nowy pojazd. Brakuje niewiele.

Strażacka motorówka na opolskim odcinku Odry nikogo już nie dziwi. Zwłaszcza teraz, w ciepłe dni, druhowie regularnie patrolują bowiem koryto rzeki. Zdarza się, że uczestniczą w poszukiwaniach osób, które wpadły do wody na innych akwenach, do których dojazd jest utrudniony. A dłuższy dojazd to mniejsze szanse na przeżycie poszkodowanych.

– Dlatego też chcemy kupić samochód z napędem 4×4, bo naszym obecnym samochodem w wiele miejsc nie możemy dojechać ze względu, chociażby, na grząski teren. A chcemy nieść pomoc jak najskuteczniej i jak najszybciej – mówi Szczepan Iwanicki, jeden z druhów.

Strażacy-wodniacy dzięki dotacjom uzbierali już 450 tysięcy złotych. Posiadają także wkład własny w wysokości 40 tysięcy. – Jednak ze względu na rosnące ceny musimy zwiększyć go o kolejne 60 tysięcy złotych. Inaczej będziemy musieli zrezygnować z otrzymanej dotacji – podkreśla Iwanicki.

Pomóc w uzbieraniu brakującej kwoty może każdy. W internecie ruszyła już zbiórka, która jest dostępna pod tym adresem.