ReUżytkownia zaprasza do świętowania urodzin Muchy Odpaduchy

Mucha Odpaducha, opolska maskotka promująca ekologię i gospodarkę odpadami komunalnymi w mieście, obchodzi 9. urodziny. Z tej okazji ReUżytkownia zaprasza już jutro (15 maja) do wspólnego świętowania, a na mieszkańców czekać będą niespodzianki. Warto przygotować dla jubilatki urodzinową kartkę.
Mucha Odpaducha została wymyślona w 2015 roku w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Opola. W ramach plebiscytu mieszkańcy wybrali postać Muchy, która została zaprojektowana  przez  Marka Jarosza z Opola.
Jest rozpoznawalną postacią w Opolu. Mieszkańcy, a szczególnie dzieci, bezbłędnie identyfikują Muchę Odpaduchę z działaniami edukacyjnymi prowadzonymi przez Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi – podkreśla Iwona Kowalczuk, naczelnik wydziału.
Mucha Odpaducha jest obecna na wszystkich materiałach edukacyjnych, ale nie tylko. Ma swoją pracownię, gdzie odbywają się warsztaty dotyczące tematyki odpadowej i gospodarki cyrkularnej dla dzieci i młodzieży, a nawet plac przy Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji (MCWE).
Ten  wyjątkowy plac zabaw pozwala na edukację dzieci i dorosłych poprzez interakcje, w sposób ciekawy i zaskakujący. Na placu można skorzystać z rowerków generujących prąd i tym samym można naładować sobie baterię w telefonie, można podglądnąć jak żyją dżdżownice kalifornijskie wytwarzając kompost z bioodpadów, sprawdzić się w kodowaniu z odpadami w tle czy też sprawdzić swoją wiedzę przy kole fortuny. Na koniec można zrobić sobie zdjęcie z Muchą Odpaduchą. Uzupełnieniem tego placu jest interaktywna ścieżka edukacyjna – tłumaczy Iwona Kowalczuk.
Warto jutro (15.05) odwiedzić ReUżytkownię i wykonać kartkę urodzinową dla Muchy Odpaduchy. Na mieszkańców czekać będą upominki, konkursy, quizy, poczęstunek i niespodzianki. Początek wydarzenia o godzinie 11.00.

Najnowsze artykuły