Rozbiórka skończona! Ruszyła budowana na dworcu PKS

Na terenie przyszłego centrum przesiadkowego Opole Główne ruszyła budowa fundamentów. Niebawem nowoczesny budynek zacznie piąć się w górę.

Prace na terenie starego dworca PKS rozpoczęły się w styczniu, a na początku rozebrano pawilony handlowe oraz wiaty przystankowe i skuto nawierzchnię płyty dworcowej. Podczas tych prac odkryto powojenną szczelinę przeciwlotniczą, a w budynku dworca malowidło autorstwa Władysława Początka. Urząd Miasta to ostatnie zdecydował się ocalić od zapomnienia i wykonano jego wierne odwzorowanie za pomocą kalki, aby je w przyszłości odtworzyć. To oraz dodatkowe prace przy rozbiórce szczeliny (wykonała ja firma Hawi) i wzmocnieniu fundamentów pobliskich budynków spowolniły budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego.

Jego wykonawca firma Warbud rozpoczęła już jednak docelowe roboty. Obecnie prowadzone są prace ziemne i przygotowanie podłoża pod fundamenty. W tym celu trwa zbrojenie terenu pod betonowanie ław fundamentowych. Wszystkie prace przebiegają prawidłowo. Przypomnijmy, że w miejscu, które szpeciło Opole powstanie parking wielopoziomowy oraz ośmiostanowiskowy przystanek dla autobusów komunikacji pozamiejskiej i międzynarodowej. Zmieniony będzie też układ komunikacyjny w tej części miasta.

Najnowsze artykuły